Jak długo trwa pozycjonowanie?

„W jakim czasie moja strona osiągnie topowe pozycje?” Takie pytanie jest najczęściej stawiane przez klientów w momencie podpisania umowy na pozycjonowanie. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie – pozycjonowanie stron to skomplikowany i żmudny proces, na który wpływa bardzo duża liczba czynników. Zależy zarówno od konkurencji, branży , budżetu i oczywiście od samej strony, która będzie promowana.

Czy wiek domeny ma wpływ na pozycjonowanie?

I tak, i nie. Jak wskazują badania zdecydowanie więcej witryn w top10 charakteryzuje się wiekiem 2 lub więcej lat. Wiek domeny jest liczony od pierwszej indeksacji serwisu przez wyszukiwarkę Google. Nie jest to jednak jednoznaczny czynnik, ponieważ blisko co czwarta strona uzyskała top10 już w pierwszym roku istnienia na rynku, a więc teoretycznie jest możliwość wejścia do topu „młodej” domeny.

Jakie są inne czynniki?

Jak widać wiek domeny ma mocny, ale nie decydujący wpływ na czas osiągnięcia pierwszych satysfakcjonujących wyników. W takim razie co jeszcze głównie wpływa na proces promocji?

Podsumowując, istnieje wiele różnych czynników, które mają wpływ na szybkość osiągnięcia wysokich pozycji. Może być to 6 miesięcy, ale i kilka lat. Z pewnością niektóre metody mogą je znacząco przyspieszyć, uzyskując krótkotrwały efekt, ale czy nie warto czasami dłużej poczekać i osiągnąć stabilizację? Należy pamiętać, że pozycjonowanie strony to proces ciągły, a osiągniecie pierwszej strony w wynikach wyszukiwania to dopiero początek starań w zdobyciu klienta lub użytkownika.

Nowe tematy SEO

Jeśli chciałbyś, abyśmy poruszyli nowe tematy w kwestii pozycjonowania - skontaktuj się z nami!

Pozostań w kontakcie

Jeśli masz pomysł na nowe tematy, napisz do nas!